
Denna komposition, skapad för ett franskt hotell, är avsedd att belysa uteserveringen där en liten restaurang finns.
Byggd i trä och med balkar i metall målade i blått är lokalen naturligt mycket ljus tack vare glaspartier på tre sidor. Därför installerades två spider, en med fem och en med sex fall, med lamphållare i vit metall och kabel i jute-färg, vars färg påminner om några av de hängande blomkrukorna.
Vilka produkter har använts?
Spider är en multipel pendel med ett varierande antal kablar som utgår från en Takkopp med hål: färgen på kablar, Takkopp och Lamphållare kan anpassas helt.
Perfekt i kombination med takkoppar i metall med cylindrisk kabelavlastare i metall, blir kitet med E27 lamphållare i matt vit metall ännu elegantare tack vare den cylindriska kabelavlastaren.
En globformad lampa med gyllene glas, som har den tunnaste patenterade spiralliknande glödtråden på marknaden, praktiskt taget identisk med traditionella lampors.
Patenterad och med en karakteristisk vertikal utformning är filamentet i denna LED-lampa, som bygger på modern teknik och har mycket hög effektivitet, lika tunt som i de traditionella modellerna.